Adventní kalendář
na dobrou noc 2019

Adventní kalendář s netradiční náplní místo čokolády. 
Jeden vánoční příběh na každý prosincový večer - 23 příběhů, které prozáří celý advent.

Adventní kalendář na dobrou noc zde bude opět v listopadu 2020.

Netradiční náplň:
příběhy před spaním

Proč dává Mikuláš do nadílky uhlí? A proč do punčoch? Co má společného Kašpárek a Santa Claus? Jak to, že někdy tolik nasněží a pak jsou Vánoce na blátě? Co dělají o Vánocích piráti? A v čem spočívá to pravé vánoční kouzlo? To vše budete vědět, ještě než pod stromečkem rozbalíte svůj první dárek.

Co večer, to příběh

Každý prosincový večer si přečtěte jedno zajímavé povídání o tom, co vše se může dít o Vánocích nebo těsně před nimi. Příběhy malých i velkých zázraků, které spolu mohou i nemusí souviset, vám krásně vyplní dlouhé zimní večery.

Proč jeden příběh chybí?

Většina adventních kalendářů má 24 okének. Příběhů je ale jen 23. Proč? Pohádky se totiž obvykle čtou večer před spaním. A večerů před Štědrým dnem je přesně tolik, kolik je pohádek v mém adventním kalendáři.

Na Štědrý večer si už určitě přečtete nějakou pěknou knížku, kterou najdete pod stromečkem.

Nové upravené vydání: 

Vydání pro rok 2019 obsahuje výběr pohádek z předchozích dvou let. Zároveň jsme lehce inovovali grafiku a upravili soubor s příběhy pro oboustranný tisk.

Adventní kalendář
si vloni stáhlo přes 3 500 čtenářů

Váš kalendář je bezkonkurenční, úžasný, jedinečný, byla jsem z něj nadšená já i kluci, některé pohadky jsme četli opakovaně a už se ptali, jestli budeme číst příští rok znovu. Děkujeme.

Lenka Hajná

Adventní kalendář čteme s dětmi ve třídě, jsou nadšené, musíme číst hned ráno, abychom náhodou nezapomněli. Pohádky, které jsou na víkend, čteme už v pátek, protože by se to do pondělí „nedalo vydržet“. Mají radost.  A vnoučkovi čte máma pohádky na dobrou noc, i on se na pohádky moc těší.

Pavlína Nesnídalová

Jsem učitelka základní školy v Ostrově nad Ohří. Včera jsem si stáhla vaše aventní pohádky. Dnes jsme s dětmi nevydrželi až do adventu a začali jsme číst. Pohádky se nám moc líbily a přeposlala jsem je všem kolegyním z prvního stupně, aby si s dětmi také udělaly pěkný adventní čas. Za vaše příběhy vám děkujeme a přejeme mnoho tvůrčích sil. 

Mgr. Lydie Jokšová ZŠ a MŠ Myslbekova 

Chtěla jsem poděkovat. Malý dostal od babičky 2 kalendáře s bonbónama a se sladkým, co je zdravé a pak tento, který jsem získala od vás. Sladkosti ho prakticky nezajímají a strašně se těší na každý večer, kdy si vytáhne příběh (tedy on si ho nachystá už ráno, aby ho měl a čekal na něj 😉 O mlsném kůzlátku jsme četli už aspoň 6krát 🙂 Nápad je moc krásný, děkuji moc.

Alena Spišáková

Kalendář vám daruji.
Skoro celý

Adventní kalendář na dobrou noc je krabička se sadou obálek. Každý večer jednu otevřete a v ní najdete jeden příběh. Část kalendáře dostanete ode mne, část si hravě vyrobíte.

Co vám dám zadarmo

  • adventní příběhy 
  • ozdobné štítky na obálky
  • originální balicí papír

Co budete potřebovat

  • 23 podlouhlých obálek
  • krabičku od papírových kapesníků
  • nůžky, lepidlo a trochu času

Pošlu vám PDFko s 23 příběhy a krásnými číslovanými štítky na obálky. Vše si vytisknete. Obálky polepíte štítky a do každé vložíte po jednom příběhu. 

Tady byste mohli skončit, ale to by byla škola. Navíc by vám zbyl můj papír s vánočními motivy...


Vyrobte si krabičku

Je to opravdu snadné. Krabičku budete mít hotovou do 5 minut. Nejdřív ale hodně smrkejte – potřebujete totiž prázdnou krabičku od papírových kapesníků (stačí ta nižší na 100 ks).

Na svrchní straně vystřihnete po celé délce krabičky otvor široký asi 5 cm (do něj na závěr vsunete obálky). Pak polepte krabičku balicím papírem.

Papír nalepte od otvoru na svrchní straně a pokračujte až k jejímu dnu. Dno polepovat nemusíte. Stejně postupujte na druhé straně.

Přesahující papír na obou stranách zahněte a přilepte. Ze zbylého papíru odstřihněte dva obdélníky a polepte jimi boční strany krabičky.

Vložte příběhy do obálek a ty do krabičky. Začněte číst...

Jmenuji se Jitka. Píšu si

Píšu básničky a pohádky, po jejichž přečtení se na tváři objeví úsměv. Baví mě hledat nové příběhy a vybírat pro ně ta správná slova. Svými dílky obohacuji dětské knihovničky o knížky, které si čtenáři sami vyrobí.
Přečtěte si můj příběh