Složenky

Složenky jsou knížky s básničkami ve formátu A6, které si stáhnete z webu a složíte. Proto složenky. Krom krásné knížky tak získáte i  společnou aktivitu pro vás a vaše děti. Budou to první složenky, které vám udělají radost.

Sada 3 knížek

199 Kč

Lišáčci
a ranní žerty

99 Kč


Veršovaný příběh dvou lišáků, kteří nemohou ráno dospat.
19 stran, 9 ilustrací

Koza
a fazole

99 Kč 


Co si koza uvaří z fazolí, které vyhrála v tombole?
14 stran, 8 ilustrací

Králíček 
v duhové říši

ZDARMA


Veršovaný příběh králíčka, který zpívá pro radost.
16 stran, 13 ilustrací

Opička  
a kamarádi

99 Kč


Tucet legračních básniček o zvířecích kamarádech z pralesa i savany.
26 stran, 13 ilustrací


Milá Jitko, děkujeme za nové knížky, na které jsme se velmi těšili. Oceňuji nápad „složenky“, kdy se nám dostanou do rukou předpřipravené stránky a sami se pak můžeme podílet na finálním dotvoření knížky, o to větší radost z toho máme! 🙂 Zároveň musím ocenit vtipné básničky, krásné adventní příběhy a úžasné zpracování do posledního detailu. Musím přiznat, že nejenže mě po přečtení zůstal úsměv na rtech, ale některé příběhy z adventního kalendáře mě doslova dojaly. Jsou inspirativním dárkem nejen pro děti, ale i pro mě 😉    

Martina Volfová

Složenka je originální knížka, kterou se zabaví celá rodina. Starší děti s rodiči můžou skládat a přečíst si ji můžete všichni společně. Já jsem skládala s oběma dcerami (3 a 5 let). Veršovaná pohádka se dětem moc líbila, poslouchaly od začátku do konce, ani nedutaly. Krásné ilustrace na každé stránce pohádku skvěle doplňují. Doporučuji nejen jako pohádku ke čtení, ale i jako příležitost k tvoření - stříhání, lepení, skládání. 

Zuzka Řebíkováwww.pohadkovavychova.cz

Co jsou složenky

Složenky jsou malé knížky s básničkami, které si vytisknete a poskládáte. Budou to první složenky, které vám udělají radost.

 

Složenky vám přinesou spoustu zábavných chvil s vašimi dětmi při jejich čtení i vyrábění. Krom pěkného čtení získáte zajímavou aktivitu pro váš společný čas, díky níž vzniknou originální knížky, které v knihovničce ještě nemáte. Knížky navíc budete mít vždy při sobě ve vašem tabletu či chytrém telefonu.

 

Kniha nekniha: složenka

Nejsou to klasické knížky, které můžete koupit v knihkupectví. Stáhnete si je z mého webu, vytisknete a složíte. A pak si je přidáte do knihovničky.

Tak akorát do dětské ruky

Složenka je malá knížečka formátu A6. Vejde se tak akorát dětem do ruky nebo do batůžku, až půjdete na výlet. 

Zničila se? Vyrobíte novou

Klidně ji pokreslete, zmuchlejte jí stránky, sahejte na ni rukama od jídla. Vůbec nevadí, že o ni přijdete. Kdykoli si vyrobíte novou. 

Co vlastně dostanu

Stáhnete si soubor ve formátu PDF s knížkou a srozumitelným návodem, jak ji složit.

Složit složenku není složité

Složenku složíte za pár desítek minut a zvládne to každý. Je to krásná společná aktivita pro děti a rodiče, kteří mají rádi práci s papírem.

Aby však knížka vypadala hezky, je potřeba přesná práce a pečlivý přístup. To je úkol pro dospělého. Spoustu věcí však zvládnou samy děti. Ostatně, koukněte na video:

E-kniha pro tablety

Každou složenku dostanete i jako e-book. Úplně zdarma. Jen tak. Budete mít plnohodnotnou elektronickou knížku pro vaše tablety a chytré telefony.

Proč e-knihy

Nemusíte na prázdniny balit půlku knihovničky. Vejde se vám celá do kapsy. Máme přeci 21. století. Nahrajte si e-knihu do vašeho tabletu či telefonu. Pokud si nebudete jistí jak, napište mi.


Koukněte na 2minutový videonávod, jak se skládá složenka.
Společně s knížkou vám pošlu i návod, který vás povede krok za krokem. 

 

Jmenuji se Jitka. Píšu si

Píšu básničky a pohádky, po jejichž přečtení se na tváři objeví úsměv. Baví mě hledat nové příběhy a vybírat pro ně ta správná slova. Svými dílky obohacuji dětské knihovničky o knížky, které si čtenáři sami vyrobí.
Přečtěte si můj příběh